Hatay 2 Şubesi

Eğitim Bir Sen Hatay 2. Şubede Yoğun Katılımlı Kongre Gerçekleşti

Kıymetli üyelerimiz;
Şube kongremizi dostluk ve kardeşlik ikliminde ve şölen havasında gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu seçimin ardından kimsenin mahzun olmasına gerek yoktur. Çünkü bu seçimin kaybedeni yoktur. Kazanan üyemiz ve sendikamızdır. Delege olan veya olamayan; oy vermeye gelen veya gelemeyen herkes sendikamızın kıymetli bir üyesidir. Bundan ötürü küslük ve dargınlık gütmeden, davayı terk etmeden hakkımızı aramak birinci önceliğimiz olmaya devam edecektir. Bireysel çıkarların ve kişisel hesapların bu davada yeri olmayacaktır. Çıkarlarını ve menfaatlerini bu büyük davanın önüne koyanlar, başarısızlığa mahkum olacaktır.
Sendikamızın en büyük farkı, değişimi ve yenilenmeyi ilke olarak benimsemiş olmasıdır. Bu temel ilkemiz çerçevesinde hedeflerimiz şunlardır:
- Üniversite idari personelinin merkezi yer değişikliği yapabilmesi konusunda yapılan çalışmaların karara bağlanması.
- GYS ve UDS'lerin zamanında ve merkezi olarak yapılması.
ÖSYM sınavlarında yapılacak görevlendirmelerde hakkaniyet ölçülerinin dikkate alınması.
- Hobi bahçelerine ait yönetmeliğin değiştirilmesi.
Akademik ve idari personelin yegane sosyal hakkı olan SERVİSLERİN geri getirilmesi.
Sendikamızın çalışmaları neticesinde bugün, 6. Dönem Toplu Sözleşme ile elde edilen haklarla sendikal faaliyetler yeni bir mesafe kazanmıştır. Her ne kadar 3600 ek gösterge beklentileri karşılamaktan uzak olsa da, önemli bir kazanımdır. Önümüzdeki dönemde şefler, teknikerler ve 1 (blr) dereceye düşen personellerin ek göstergelerinin de aynı yönde iyileştirilmesi, acil ve öncelikli konularımız arasındadır.
Akademik personelin problemleri, 50/d sorunu, yardımcı hizmetler ve sözleşmeli personelin sıkıntılarıni çözmek için sarsılmaz bir irade ve kararlılıkla mücadelemiz devam edecektir.
Yeni ve güçlü Türkiye'nin yolunu açan sizlersiniz. İstifa etmenizi talep edenlere kulak asmayiniz.
Mevcut yönetimimiz ve çok değerli kadrolarimizla birlikte, bu çatı altında hizmet etmek isteyen herkese gönlümüz ve kapımız her zaman açıktır. Çalışma arkadaşlarımızla birlikte, sendikamızı daha iyi yerlere taşımak ve Elif gibi dimdik durmasını sağlamak amacıyla her zamankinden daha fazla gayret göstereceğimizin bilinmesini isteriz.
Eğitim-Bir-Sen hepimizin üst kimliği, ortak hafızası, ortak rüyası, tecrübesi, fedakarlığı ve idealidir. Eğitim-Bir-Sen bizimle, bizler de Eğitim-Bir-Sen ile var olmaya devam edecektir.
Hep birlikte büyüyecek ve TÜRKİYE olacağız.
Hatay 2 No.'lu Şube Yönetim Kurulu